Енглески језик 1. разредМарија Жмирић

Енглески језик 1. разред 26. март 2020.

Од стране 26 марта, 2020 4 априла, 2020 No Comments
  • 26. марта 2020. на РТС2 одржан је 2. час енглеског језика на тему My clothes, part 2 (Моја одећа, други део). Поновљени су појмови везани за одећу са претходног часа. Наведене су четири ситуације и одећа коју носимо у тим приликама:
    1. school (школа) : jeans, a skirt, a shirt, a T- shirt, trousers, a jumper, shoes, boots. Уведена је нова реч, trainers (патике)
    2. beach (плажа): shorts, a T- shirt, и нове речи, slippers (папуче), a cap (капа), sunglasses (сунчане наочаре).

3. It’s snowing and it’s cold. (Пада снег и хладно је.): а scarf (шал), mittens (зимске рукавице), gloves (рукавице), earmuffs (штитници за уши).
4. It’s raining. (Пада киша.): rainboots (чизме за кишу), a raincoat (кишна кабаница), an umbrella (кишобран).
ДОМАЋИ ЗАДАТАК: У свескама нацртати МАПУ УМА, везану за одећу. Ученици не треба да пишу речи, само да нацртају слике, или користе слике из новина, своје стикере и слично.

Домаће задатке слати на мејл marija.zmiric78@gmail.com