Излет ученика трећег разреда реализован је 4. 11. 2016. године. На излет је поред ученика и њихових учитеља ишла и педагог школе.

Прво смо посетили музеј Конкордија, а затим и највећу католичку катедралу у Србији, Цркву Светог Герхарда, као и Апотеку на степеницама. Од кустоса смо слушали занимљивости из биографија познатих личности родом из Вршца – Паје Јовановића, Јована Стерије Поповића и Васка Попе. Видели смо и Стеријину кућу и слике Паје Јовановића. Посетили смо и манастир Месић. Ручали смо у есторану у одмаралишту Црвени крст. Ућеници су имали и време за игру и уживање на тргу. На крају смо посетили и видиковац са ког се пружа поглед на цео град. Дивно смо се провели и уживали у овом ѕанимљивом граду.