У понедељак 16.05. 2016. наша школа је одлучила да награди све наставнике и ученике које су освојили неко место на неком од такмичења. Обишли смо музеј у Tекеришу, где су чули занимљиву причу о Момчилу Гаврићу, најмлађем српском војнику, а одушевила их је и прича о девојачком пешкиру. Након тога посетили смо манастир Троношу, а последња станица била је Вукова кућа у Тршићу, где су ученици могли да виде како је изгледао живот у то време и у каквим условима је наш Вук растао и сањао велике снове. Ученици су научилили нешто ново о нашој историји и о нашем језику, али, морамо додати, лепо су се и забавили.

Сања Стојадиновић