6.1 Енглески језик6.2 Енглески језик6.3 Енглески језикМарија Жмирић

Енглески језик 6. разред 3. април 2020.

Од стране 3 априла, 2020 10 априла, 2020 No Comments

У оквиру Наставе на даљину, на РТС3 је, 2.априла 2020., одржан други час енглеског језика за 6. разред са темом My day usually and these days (present simple and present continuous tense). Када описујемо шта радимо иначе користимо present simple tense, на пример:
I usually get up at seven o’ clock. I have breakfast and then I go to school.
Међутим, када желимо да опишемо радње које се тренутно дешавају, као изузетак од уобичајених радњи, користимо present continuous tense, са временским одредницама: today, these days, now, at the moment, this week, на пример:
These days I am getting up later than usual, because I’ m not going to school.

ДОМАЋИ ЗАДАТАК: Описати један свој дан пре отприлике три недеље и један дан ових дана.
За 3. април 2020. године преписати у свеску писаним словима градиво о одређеном члану. У уџбенику на страни 45 урадити вежбање 6а, допунити чланом the где је потребно.
Домаће задатке слати на мејл marija.zmiric78@gmail.com