6.1 Енглески језик6.2 Енглески језик6.3 Енглески језикМарија Жмирић

Енглески језик 6. разред 27. март 2020.

Од стране 27 марта, 2020 10 априла, 2020 No Comments

1. Уџбеник, страна 42, лекција Unit 4: Revision 3, урадити вежбање 1, допунити текст глаголима у загради користећи past simple и past continuous tense. Решења можете проверити на
Oxford University Press
page 42, exercise 1b (страна 42, вежбање 1b).
За додатну вежбу, као необавезни домаћи задатак, урадите вежбе понављања у радним листовима, све задатке на странама 32 и 33. Препорука за оне ученике које занима додатна настава.

2. ИЗРАДА ПРОЈЕКТА: Тема пројекта је нека држава по вашем избору. Нађите информације о тој држави користећи атлас, интернет, новине, часописе и слично. Опишите где се држава налази, по чему је позната, наведите примере хране, спортиста, музике и културе те државе. Илуструјте свој рад сликама и мапама. Рад може бити у облику постера, састава са сликама, word документа, powerpoint презентације и слично. Са израдом пројекта не морате журити, радите до ускршњих празника.
Домаће задатке и радове шаљите на мејл

marija.zmiric78@gmail.com