У понедељак, 15. маја 2017. године, са почетком у 12 часова, у свечаној сали Градске општине Земун, одржана је завршна свечаност доделе награде најбољима на такмичењу „Читалачка значка 2017“ за општине Земун и Сурчин.

Ученике из шеснаест основних школа из Земуна и Сурчина, који су учествовали у овогодишњој манифестацији, поздравили су Наташа Тркуља, начелник Одељења Библиотеке „Свети Сава“, Земун и Сурчин и Милан Илијин Мицко, председник Пријатеља деце Земун, а Мира Стојнић и Татјана Васковић, библиотекари Библиотеке „Свети Сава“ уручиле су награде Велики поштвани говорник и Велики поштовани писар најбољим учесницима.

Додељено је петнаест диплома Велики поштовани говорник и десет диплома Велики поштовани писар, као и преко 400 диплома Мали поштовани говорник и Мали поштовани писар. Најбољи су на поклон од Библиотеке града Београда добили књиге, а од Пријатеља деце Земуна књиге и дипломе.

Представник наше школе, Данило Михајловић II/ 2 имао је ту част да прими дипломе у име свих учесника наше школе и заједно са Кристином Стајичић, Теодором Перовић, Адријаном Радмановић, Теодором Ђокић и Наталијом Грујић ужива у приредби која је била намењена овом догађају.

Манифестација „Читалачка значка“ је добар показатељ заједничког рада на афирмацији културе и промоције књиге и читања, у којој учествују ученици, наставници, школски библиотекари, библиотекари општинских библиотека, локална удружења и Општина Земун, која је и ове године обезбедила простор за одржавање завршне свечаности.